Відкритий лист в.о. Президента України Турчинову О.В. // 31 Марта 2014

Шановний Олександре Валентиновичу!

 

Станом на сьогодні анексія Криму та її наслідки спровокували фактичну економічну ізоляцію кримських підприємств. Сотні компаній стали заручниками політичної ситуації і як ніхто інший сподіваються на підтримку своєї держави та прийняття виважених рішень з боку Кабінету міністрів та Верховної ради України.

В першу чергу це стосується обов’язкового урахування інтересів кримських виробників при введені будь-яких обмежень щодо господарської чи торгово-економічної діяльності.

 

 

Виноробні компанії, розташовані на території півострова, вже сьогодні відчули, що означає опинитися поза межами економічної системи України. Робота понад 40-ка підприємств виноробної галузі, які забезпечують 55% виробництва всього вина в Україні, майже повністю заблокована діями Кабінету Міністрів України:

 

– Припинена видача марки акцизного податку, не зважаючи на те, що підприємства виконали свої зобов’язання щодо сплати податку та вчасного замовлення акцизної марки.

– Відмова органів податкової служби реєструвати податкові накладні при відправці вантажу на територію материкової України. В наслідок цього порушується система розрахунку між виробником та реалізатором продукції.

– Зупинка поставок спирту від ДП «Укрспирт», необхідного для виробництва кріплених та десертних вин.

 

Кримські винороби позбавлені можливості в повному обсязі продовжувати виробництво та реалізацію продукції.

Ми розуміємо, що подібні проблеми лише перші передвісники справжньої катастрофи, що настане у разі повної економічної блокади Криму з боку України. Винороби з тривогою чекають на розгляд законопроекту «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України» за авторства Соболева С.В.

 

На даний момент документ передбачає заборону будь-якої господарської та торгово-економічної діяльності, якщо вона підлягає державному регулюванню, зокрема, ліцензуванню або сертифікації. У разі прийняття законопроекту винороби будуть вимушені повністю припинити своє існування як українські підприємства та де факто отримують статус економічних нелегалів.

 

Шановний Олександре Валентиновичу, наголошуємо, що такими діями уряд країни практично примушує українські підприємства, розташовані на території Криму шукати шляхів до спасіння у складі Російської федерації.

 

Ми впевнені, що український бізнес має залишитися українським та сприяти розвитку української економіки. Наша держава потребує безпрецедентної фінансової допомоги, тому важливе збереження кожної робочої ефективної одиниці. Виноробна галузь, незважаючи на труднощі, має ресурс для того, щоб зробити свій вклад у виведення країни з фінансової та соціальної кризи.

 

Виноградарство та виноробство Криму надають роботу близько 100 тис. українців і не лише на території півострова. Виробництво вина, що починається з вирощування винограду та закінчується придбанням пляшки кримського вина у Києві, Харкові, Івано-франківську чи будь-якому іншому місті Україні, залучає спеціалістів сільського господарства, логістики, торгівлі тощо. Щороку кримські підприємства сплачують до бюджету країни близько 400 млн. акцизного податку та понад 1 млрд. відрахувань до місцевих бюджетів, Пенсійного фонду та фонду Соціального страхування.

 

Сьогодні винороби готові рятувати свої підприємства, зокрема провести хоча б часткове перенесення промислових потужностей на материк. І успіх цієї кампанії повністю залежить від підтримки нової влади.

 

Нагальним стоїть питання спасіння посадкової кампанії та проведення необхідних весняних робіт на виноградниках. Зупинка виробництва, до якого призведе ізоляція Криму, – це гарантований провал польових робіт.

 

Олександре Валентиновичу!

Враховуючи все вищезазначене просимо Вас створити умови для збереження роботи виноробних підприємств, розташованих в Криму, які не з власної волі стали чужими у власній державі.

 

Сьогодні за Вашої підтримки повинне відбутися розблокування торгівельного сполучення з материковою частиною України та зроблені кроки для подальшого врегулювання ведення бізнесу кримськими компаніями. Для стабілізації ситуації необхідне введення перехідного періоду, який передбачає створення спеціальних умов для кримських виробників.

 

Ми сподіваємося, що виноградарі та винороби не будуть кинуті напризволяще. Саме в такі критичні моменти держава має проявити свою волю щодо спасіння добробуту громадян, більшість з яких залишаються вірними своїй Батьківщині.


З повагою,
Директор АВВУ Сергій Михайлечко

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Мониторинг СМИ

25.05.2015

Топ-5 самых «тенизированных» отраслей экономики: добывающая промышленность, операции с недвижимым имуществом, перерабатывающая промышленность, транспорт и торговля, – сообщает УНИАН

...
25.05.2015

Министерство аграрной политики и продовольствия Украины инициирует включение государственного предприятия "Укрспирт" в список приватизации в 2015 году.

...
20.04.2015

США, как ожидается, сохранят положение крупнейшего в мире потребителя вина.

 

Топ-10 стран по потреблению тихих и игристых вин

Прогноз изменения с 2014 по 2018, в миллионах 9-литровых ящиков (12 бутылок объемом 0,75 мл).

 

Потребление вин по типам

Изменение с 2014 по 2018, в процентах.

Красные: +3,6%
Розовые: +4,5%
Белые: +3,1%
Всего: +3,5%

 

Потребление...

Больше материалов

Прямая речь

Вячеслав Пономарев экспертно о качестве украинского вина в сюжете программы «Ранок з Україною» (ТРК «Украина») - "Как выбрать хорошее красное вино" ...
Все статьи...

Актуально

07.04.2017 Мнение. Директор Ассоциации "Виноградари и виноделы Украины" Вячеслав Пономарев: «Падение производства коньяка и бренди является частью общей тенденции к сокращению выпуска винодельческой продукции. Среди причин, приведшим к таким последствиям, следует выделить: существенное повышение ставки акцизного налога в 2016 году, удорожание сырья, комплектующих (бутылка,...
Все статьи...

Государственное регулирование

На сайте ГСФ опубликован Проект Закона Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и...
С целью реализации Плана мероприятий по дерегуляции хозяйственной деятельности, утвержденного...
Группа депутатов во главе с Анной Гопко вступила с инициативой пятикратного повышения стоимости оптовой и...
Согласно Закону Украины № 1638-VII «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законы...
Министерство финансов Украины предоставило официальный ответ относительно предложений представителей виноградарско-винодельческой отрасли по урегулированию ситуации с...
Государственное агентство земельных ресурсов представило к обсуждению новый вариант проекта закона Украины «Об обороте земель...
22 февраля 2013 года в Верховной Раде Украины зарегистрирован проект закона о внесении изменений в...
Кабинет Министров Украины разработал проект постановления «О внесении изменений в Положение об изготовлении, хранении, продаже...
Ассоциация «Виноградари и виноделы Украины» приняла участие в заседании Министерства  экономического развития и торговли, которое...

Обзор рынка

03.03.2016

Журнал "Напитки.Технологии и инновации" публикует доклад генерального директора OIV (International Organisation of Vine and Wine) Жана-Мари Арану  с обзором состояния мирового виноделия. 

...
24.02.2015

Согласно прогнозу группы IWSR для Vinexpo, в течение ближайших трех-четырех лет в рейтинге потребления вина Германии удастся обогнать Италию, сообщает wine-mag.ru

...
07.11.2013

Согласно данным производства коньяка в Украине, которую ведет Государственная служба статистики, за шесть месяцев 2013 года отмечается снижение производства виноградных дистиллятов на 0,3% в сравнении с аналогичным периодом 2012 года – на 1,65 млн дал. Налицо стабильность, которая воспринимается игроками...

01.10.2013

По заявлению министра сельского хозяйства Грузии Шалвы Пипиа, в нынешнем году государственная субсидия т.н. кондиционного, качественного винограда Ркацители и кахетинского зеленого составляет 40 тетри за килограмм, а субсидия сорта Саперави 25 тетри за килограмм, сообщает   http://bizzone.info

18.07.2013

Стоимость вина бордо Chateau Angelus 2007 г. на британской электронной винной бирже Liv-Ex достигла рекордной цены в 1641 фунт стерлингов за ящик (около 2440 долл.), что на 18% выше цены в декабре, – сообщает NEWSru.com


В 2013 году объем производства...

Читать больше