Актуально

Міністерство економіки ініціює підвищення цін на алкоголь

5 жовтня 2010 р. Міністерство економіки розробило і винесло на громадське обговорення проект урядової постанови про підвищення цін на алкогольні напої. Офіційно документ називається «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету міністрів України від 30 жовтня 2008 № 957».

 
ВР змінила бютівця Терьохіна на регіонала Хомутинника

23 вересня 2010 р. Верховна Рада України прийняла постанову "Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України« Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України шостого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації ».

 
Кабмін визначив ставки акцизів на тютюн і алкоголь з урахуванням інфляції
29 липня 2010 р. Кабінет міністрів України оприлюднив розпорядження від 28 липня 2010 № 1533-р про специфічні ставки акцизного збору, мінімального податкового зобов'язання зі сплати акцизу на тютюнові вироби та акцизних ставок на алкоголь, визначені з урахуванням індексу споживчих цін. Текст розпорядження розміщений на офіційному сайті уряду. 
 
Набрав чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (в частині оподаткування)"
16 червня 2010 р. Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (в частині оподаткування)", прийнятий Верховною Радою 20 травня поточного року, сьогодні опубліковано в газеті "Голос України".

 
Податковий кодекс підвищить акцизи???

14 червня 2010 р. Сьогодні провідні інформаційні агентства України повідомили про те, що Кабінет Міністрів України підготував проект нового Податкового кодексу України, згідно з яким ставки акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищуються. 

Експерти Асоціації з'ясовують достовірність даної інформації.

 
21-25 червня відмінено Міжнародну конференцію "Вино-2010"

У Криму було відмінено Міжнародну науково-практичну конференцію "Вино-2010", раніше заплановану на 21-25 червня поточного року, повідомими АВВУ у Кримстандартметрологія".

 
АВВУ підтримує позицію Асоціації «Укргорілка» щодо мораторію підвищення ставок акцизу на алкоголь

Асоціація «Виноградарі та винороби України» підтримує позицію Асоціації «Укргорілка» щодо введення мораторію на підвищення ставок акцизного збору на алкогольну продукцію, яке передбачене законопроектом № 6337 Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо оподаткування).

 

Виноградарі та винороби також підтримують ініціативу Асоціації «Укрводка» про недопущення авансової сплати ПДВ одночасно з сплатою акцизного збору. Такий крок небезпечний для виноградарсько-виноробної галузі, оскільки вимиває обігові кошти і призводить до додаткового суттєвого фінансового навантаження на підприємства.

Досвід з підвищення ставок акцизного збору на виноробну продукцію 1998 та 2004 років показує, що підвищення ставок акцизного збору, зокрема на вина натуральні, ніколи не збільшували надходжень до Державного бюджету (частка надходжень від виноробної продукції складає від 2,2 до 5% від загальних обсягів надходжень акцизних зборів). Натомість провокували зупинку підприємств та значне соціальне напруження (включаючи масові виступи робітників галузі) у виноградарських регіонах України. 

Запропоноване нинішнє підвищення оподаткування алкогольної продукції, і зокрема оподаткування натуральних виноградних вин, вдарить по виноградарських господарствах та матиме надзвичайно негативні соціальні наслідки, а саме:

- Падіння попиту на вино призведе до незатребуваності винограду і припинення його вирощування, що, у свою чергу, призведе до непотрібності виноградарів;

- Зупиняться виноробні підприємства, спустошаться десятки тисяч гектарів землі, що призведе до зубожіння кількох сотен тисяч селян виноградарських регіонів;

- Через загальний занепад сільської місцевості перед Урядом постане питання необхідності відновлення життєздатності невеликих містечок і сіл Одеської, Херсонської, Миколаївської, Закарпатської області та АР Крим за рахунок Державного бюджету.

Розуміючи потребу Уряду віднайти джерела для надходжень до Державного бюджету на поточний рік, виноградарі та винороби разом з тим неодноразово наголошували і наголошують у свої зверненнях до Уряду про необхідність зваженого підходу до оподаткування алкогольної продукції, зокрема натуральних вин, аби зберегти галузь, у якій працюють сотні тисяч українці, і не приречувати її на вимирання.

 
ВР прийняла законопроект про підвищення акцизу на алкоголь, тютюн і бензин
11 травня 2010 р. Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект № 6337 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оподаткування)".
 
«Давайте не гробити те, що так важко стає на ноги»

В Україні вже давно спостерігається дивна закономірність: як тільки активізуються переговори про приєднання України до міжнародних інституцій, в українському інформаційному просторі починають плодитися статті про величезну кількість фальсифікату виноробної продукції. Твердження підкріплюються словами «експертів виноробства», президентами напівмертвих галузевих об'єднань, або «фахівцями», ім'я яких ніхто ніколи не чув і згодом, напевно, не почує ...

 

 
АВВУ вітає Миколу Володимировича Присяжнюка з призначенням на посаду Міністра Аграрної політики України

Шановний  Миколо Володимировичу, виноградарі та винороби вдячні Вам за виважену політику на посаді Голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин при Верховній Раді України.

 

Ми також покладаэмо на Вас та Вашу принципову позицію великі сподівання щодо підтримки національних товаровиробників на посаді Міністра агрополітики.

 

З надією на співпрацю щодо розвитку українського села та аграрного виробництва

 

Директор Асоціації «Виноградарі та винороби України» Сергій Петренко

 
ПочатокПопередня123456НаступнаКінець