Закони

Парламент підвищив акцизи на алкоголь

Парламент прийняв Законопроект № 9356 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів". Зокрема, з 1 січня 2012 року ставки акцизного збору на алкогольну (в т.ч. виноробну) продукцію зміняться наступним чином:

 
Виробникам коньяку дозволили торгувати плодовим спиртом
Суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, має право здійснювати оптову торгівлю спиртом коньячним і плодовим без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю. 
 
Українські закони по вину гармонізують з європейськими

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про гармонізацію українського законодавства до вимог Європейського Союзу в галузі виноградарства і виноробства.

 
Мінекономіки пропонує уповноважити Кабмін на видачу ліцензій по імпорту, експорту спирту, алкоголю і тютюнових виробів

2 листопада 2010 р. Міністерство економіки України оприлюднило проект закону "Про внесення змін до закону України" Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ", говориться на офіційному сайті Мінекономіки.

 
ВР прийняла за основу зміни до закону про держрегулювання виробництва і обігу спирту щодо імпорту та експорту спирту

7 жовтня 2010 р. Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо імпорту та експорту спирту.

 
Набрав чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (в частині оподаткування)"
16 червня 2010 р. Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (в частині оподаткування)", прийнятий Верховною Радою 20 травня поточного року, сьогодні опубліковано в газеті "Голос України".

 
Верховна Рада зберегла ставку акцизного збору на рівні 0,01 грн/літр на вина виноградні
VR3 червня 2009 року Парламент України зберіг діючу ставку акцизного збору на рівні 0,01 грн./літр на вина виноградні натуральні як з додаванням спирту, так і без додавання спирту, відмовившись від запропонованого раніше підвищення до 0,25 грн./літр акцизу на вина виноградні натуральні, до 1,40 грн. за - літр на вина натуральні з додаванням спирту і кріплені з об'ємною часткою етилового спирту не більше 20%, до 34 грн./літр 100-процентного спирту - на вина виноградні натуральні з об'ємною часткою етилового спирту більше 20%. 
В той же час була підвищена ставка акцизного збору на пиво на 93,5% з діючої 0,31 грн./літр до 0,6 грн./літр. За відповідний закон проголосувало 331 народний депутат. Спочатку документ передбачав збільшення акцизу на пиво до 0,54 грн./літр, але ця норма була переглянута в процесі обговорення законопроекту ("Інтерфакс-Україна")